Info
Czy mieszkańcy Plewisk powinni również zaangażować się w rewitalizację Parku Podworskiego?

Z Poznania do Plewisk na tych samych biletach!

Niepewna jest jeszcze konkretna data, lecz wiadomo, że w lipcu br. (aktualnie: 01.10.2013r. lub 01.01.2014r.) dojdzie do długo oczekiwanego połączenia biletów, autobusowej linii 116- ZUKu Komorniki (aktualnie: PUKu Komorniki) z poznańskim Zarządem Transportu Miejskiego.

Będzie to duża ulga dla użytkowników komunikacji, którzy w Poznaniu i Plewiskach podróżować będą mogli- kupując ten sam bilet.
Identyczna ulga dotyczyć będzie posiadaczy sieciowych kart PEKA.

Plewiska znajdą się w strefie B. Bilety 30minutowe, który uprawniają do przejazdu zarówno w strefie A (Miasto Poznań), jak i w strefie B- kosztują 3,80zł (normalny) i 1,90zł (ulgowy).
Powyższa ulga dotyczyć będzie również linii 103 (Górczyn-Auchan).

Nie wiadomo jednak jeszcze w jaki sposób połączenie odnosi się do linii 116bis.

Nie wiadomo też, czy zachowane zostaną numery linii (116, 116bis, 103).

 

Poniżej aktualna mapa stref połączonych z poznańską komunikacją:

Komentarze

MARIA48

2013-10-02

Jeśl korzystał z autobusu 30.09.2013 to słusznie. Do tego momentu obowiązywała taryfa PUK-u. Na nowych biletach i na nowej linii (716) bilety zakupione przez syna obowiazują od 01.10.2013
ttt

2013-10-02

słusznie!!
ula

2013-10-01

Syn kupil 30.09 bilet A+B ulgowy za 1,90zł i w 116 junikowo dostał mandat 75 zł za brak biletu czy slusznie ?

maria48

2013-03-03

MARKU !!!
Uważam, że nasza polemika była i jest najbardziej konstruktywna oraz merytoryczna (jako niewielu lub bądź jako jedyna na tym forum)
Co dalej z 116 ?
Co z dziadostwem zwanym ZTM ?
Wspólny bilet ??
Jaki ?
W jakim zakresie ?
W jakiej cenie ?
Oto pytania które nurtują każdego z mieszkańców Plewisk.
maria48

2013-02-17

1) No dobrze NIE MIESZAJMY tych kwestii
2) Co więcej bazując na obecnych stawkach jestem przyznać Tobie rację !!! Tym bardziej że sama znalazłam pewne atrakcyjne połączenie do pracy bazujące na ,,wspólnym bilecie" = 116 z Remizy > Junikowo > PKP Junikowo do Poznań Centralny dalej tramwaj do ..... gdziekolwiek. = kilkanaście minut i myk jesteś gdzie zamierzasz.
3) Umówmy się jednak na wpis za rok od wprowadzenia wspólnego biletu PUK i ZTM. Wtedy dopiero będziemy mogli ocenić ile nas to kosztowało, Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam w *** doświadczeń innych. Ich negatywne doświadczenia są też wskazówką na podstawie której formułuję swoje opinie.
4) Masz rację drogi Marku że szkoda iż na forum praktycznie wyrażają swoje opinie tylko dwie osoby. To sprawia wrażenie iż nikogo nie interesuje komunikacja w Plewiskach
D

2013-02-14

ziew....
marek

2013-02-14

nie mieszajmy śmieci do integracji komunikacji - jest temat to proponuję abyśmy się jego trzymali.
nie wiem co myślą mieszkańcy swarzędza o integracji ich komunikacji z poznańską i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to bo mieszkam w innym miejscu. wydaje mi się, że mimo wszystko większość mieszkańców Plewisk dojeżdżając do pracy czy szkół nie korzysta tylko ze 116 a przesiada się na junikowie, bułgarskiej czy góczynie i przemieszcza się dalej MPK. I na tej integracji napewno skorzystają.
co do cen - a na jakich cennikach mam bazować jak nie na obecnych skoro innych nie ma? a ze się zmienią za jakiś czas? to pewne i tego nie zmienimy ale póki co widzę takie ceny a nie inne i akurat do mnie przemawiają.
szkoda, że w tej dyskusji zabierają głos praktycznie tylko dwie osoby...
maria48

2013-02-13

No właśnie KOSZTY. Tak naprawdę różne są uwarunkowania dojeżdżających z Plewisk do Poznania. ZUK = jednym starczy bilet na 10 minut innym 20 a jeszcze innym 30. Dalej ZTM jednym starcza bilet na 15 minut innym 30. Dopiero kompilacja tych różnych wariantów w odniesieniu do indywidualnych potrzeb oraz częstotliwości korzystania obrazuje ile kto płaci za komunikację. CAŁY CZAS MARKU BAZUJESZ NA OBECNYCH CENNIKACH. Zaś dla mnie przy wyrażaniu opinii istotne jest także doświadczenie mieszkańców innych Gmin którzy wcześniej przechodzili przez podobną drogę. Zapytaj mieszkańca Swarzędza jak ocenia po roku integracji lokalnej komunikacji z ZTM swoje finanse w zakresie korzystania z publicznej komunikacji. Usłyszysz same przekleństwa. Notabene tak jest z wszystkimi dziedzinami życia. Zapytaj mieszkańca Mosiny jak ocenia integrację z Poznaniem w zakresie dostaw wody i odprowadzania ścieków. Zapytaj sam siebie jak oceniasz w naszej Gminie kwestie przystąpienia do Związku międzygminnego SELEKT i opłat za wywóz śmieci. W 2012 roku było 7,67 zł od osoby w tym 10 zł (na razie). Wzrost o 30% !!!. Co będzie od 01.07.2013 strach myśleć !!. Nie uważam się za mieszkankę Poznania (choć w praktyce jadąc do pracy rzeczywiście trudno dostrzec granicę). Jeśli chodzi o komunikację PO PROSTU OBAWIAM SIĘ że po roku przeżywania radości z zaprowadzonej zmiany (wspólny bilet PUK i ZTM na obecnych zasadach cenowych) obudzimy się z ręką w nocniku podobnie jak to było udziałem mieszkańców Swarzędza jakiś czas temu (po zmianie cen które dyktować będzie zadłużone do granic możliwości miasto Poznań)
marek

2013-02-10

napewno nie jestem az tak głęboko w temacie jak ty mario i mieszkam na plewiskach od niedawna tzn. 2 lata. od zawsze uważałem i zastanawiałem się dlaczego musimy korzystać z dwóch różnych przewoźników mieszkając praktycznie w poznaniu? czy wydaje wam się, że kupując sieciówkę normalną na 30 dni za 133pln nie zaoszczędzimy? a co do biletów jednorazowych - bilet godzinny na naszą strefę i Poznań to koszt 4,40pln czyli o 20 groszy więcej niż tylko na Poznań. koszty do mnie przemawiają i wg mnie jest to naprawdę istotna kwestia.
maria48

2013-02-10

MARKU. PRZEPRASZAM jeśli czujesz się dotknięty. Nie to było moją intencją. Ale do rzeczy. Wypowiadamy się na forum PLEWISKA. Tak więc nasze uwagi dotyczą spraw które sprowadzają się do kwestii dotyczących mieszkańców naszej miejscowości. Wspólny bilet Poznania i Gminy = dobra idea na papierze. Jednak w odniesieniu do Plewisk = NIE !!! > argumenty podałam we wcześniejszych wpisach. Marku w żaden sposób nie ma możliwości aby 3 zł starczyło Ci na przejazd z Plewisk na Bułgarską. Takiego połączenia nie będzie (w 1 linii). NIE POJEDZIESZ NA JEDNYM BILECIE = kupisz dwa tzw WSPÓLNE. Jeśli chodzi o ostatnią kwestię dotyczącą martwienia się po zmianach CAŁKOWICIE ODRZUCAM TEN SPOSÓB MYŚLENIA. W rzeczy samej tak na prawdę nie ma idealnego rozwiązania dla Plewisk (do czasu wybudowania wiaduktu). Nadal uważam że wspólny bilet ZUK i ZTM w odniesieniu do naszej miejscowości to rozwiązanie niekorzystne. Natomiast warty przemyślenia jest pomysł ZUK publikowany trzy lata temu w Nowinach Komornickich (nr 4 /225 z 2010 = Koncepcja Komunikacji Autobusowej w Gminie) które częściowo pokrywa się z obecnymi zamierzeniami ,,władców". Sądzę że rozwiązanie te może zmniejszyć dotkliwość zmian (ceny) i poprawić komunikację. Podaję dane z dokumentu = linia 116 z Gołusek tylko do Junikowa (poprawi się częściowo punktualność dlatego że jedyną przeszkodą pozostanie przejazd kolejowy) + likwidacja linii 116 Bis + zaprowadzenie nowej linii po trasie Głuchowo > Komorniki > Plewiska : Grunwaldzka > Skryta > Fabianowska > Trzebińska > Sycowska > Kowalewicka > Rondo Kotowo > Głogowska > Górczyn (lina alternatywna omijająca przejazd kolejowy która metę ma w miejscu gdzie kończy bieg obecny 116). Co Ty (Wy) na to. Nadal jednak jestem przekonana że dla PLEWISK wspólny bilet z Poznaniem (ZTM) to ,,błąd"
marek

2013-02-07

po pierwsze napisalem ze ten bilet za 3,00pln powinien wystarczyc zeby dojechac do bulgarskiej...
brak wiedzy? no napewno nie jestem az tak obeznany w temacie jak ty mario.
nie traktuje tego forum jako jakies dziwne zaczepki dlatego nie bede odpowiadał na jakies dziwne twoje mario uwagi ale jedno wiem napewno a wlasciwie dwa: spacer nie jest tylko dla "młodzieńców" dla starszych jak najbardziej też, a po drugie i tak jestem zdania ze bedzie lepiej jak bedziemy jezdzic na jednym bilecie.
a czy 77 i 116 zmieni trase to proponuje martwic się jak tak sie stanie.

maria48

2013-02-07

W wypowiedzi Marka dostrzegam nutę pogardy. W więc od początku > dlaczego uważasz że wystarczy kupić wspólny bilet ZTM za 3 zł (strefa A+B wszystkie linie autobusowe do 10 przystanków) aby z Plewisk dojechać wgłąb Poznania = TAK BY BYŁO PRZY OBECNYCH UWARUNKOWANIACH (kłania się brak wiedzy co do planów ,,naszych" władców). Drogi Marku informuję cię że po wybudowaniu ,,Dworca Junikowo" autobus linii 116 tam kończył będzie bieg skąd będziesz musiał się przesiadać na tramwaj (nie autobus !!!). Skutek jest taki że nie skorzystasz z biletu za 3 złote ale będziesz musiał kupić dwa albo jeden czasowy np 30 minut za 3,80 zł (obecna stawka) licząc oczywiście że w tym czasie przykładowo dojedziesz z Remizy w Plewiskach do Bułgarskiej (z postojem na torach + przesiadką ). Jest to raczej wątpliwe na dzień dzisiejszy przy takiej infrastrukturze komunikacyjnej. Tak więc zapomnij o bezpośrednim dojeździe do Bułgarskiej i takich samych kosztach niż obecne. Jeśli nie cierpisz ZUK-u (obecnie PUK) i jesteś miłośnikiem spacerów to mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość. Planuje się zlikwidowanie linii 77 (czytaj dzisiejszy Głos Wielkopolski). Zapewne dziennikarzowi się coś p *** Sądzę że linia 77 również będzie kończyła bieg na ,,Dworcu Junikowo" który jak się głosi ma być punktem przesiadkowym. Ta ,,wspaniała" perspektywa umożliwi Tobie spacery nie tylko do torów gdzie obecnie pętlę ma 77 (planuje się likwidację) ale na rozleglejsze rozważania w trakcie chodu na pętlę tramwajową. Pamiętaj jednak że KOMUNIKACJA ma służyć wszystkim - nie tylko ,,młodzieńcom" spacerującym do pracy szkoły czy gdziekolwiek. Reasumując - nie doszukuję się dziury w całym tylko po prostu twierdzę że proponowane rozwiązania nie są najlepsze a na pewno nie są korzystne dla mieszkańców naszej miejscowości. Każdy wszak ma prawo do swojej opinii. W kontekście informacji o linii 77 - pozdrowienia dla Arka. Plany piękne ale jak widzisz zamierzenia włodarzy są całkiem inne.
marek

2013-02-07

sam raczej wole isc na piechote do junikowa niz jechac zukiem ;-) ale racja nie ma biletów na 15min na strefe A+B. pozostaje przejazd na 10 przystanków (to powinno wystarczyc) za 3,00pln.
mysle ze wiekszosc z mieszkanców Plewisk jednak jak korzysta z komunikacji miejskiej to jedzie dalej niz na bulgarska i dla wiekszosci jednak bedzie to bardzo dobre połączenia.
nie doszukujmy się dziury w całym bo tą można znaleźć zawsze, nawet w najlepszych rozwiązaniach.
116

2013-02-07

Marku, tylko że wsiadasz do 116 i mówisz "na Bułgarska" - Pan inkasuje np 2pln. (tylko raz jechałem Busem i tyle skasował ,nie wim jak jest) Po zmianach wsiadasz w 116 i kasujesz bilet za 3,80 (30min) przy 2 razy zamkniętym przejeździe dojeżdżasz max do Junikowa :) mylę się ?
marek

2013-02-04

"drozyzna i dyktat Poznania" - dobre sobie
przeciez bilet pol godzinny w poznaniu jest o 20gr tanszy czy nie przesadzamy? jezeli ktos uwaza ze lepiej jest placic dla ZUK i MPK osobno to niech płaci ja mimo wszystko wole zaplacic 3,8pln i jechac 30min w plewiskach i poznaniu

arek

2013-02-04

i to jest dobra wiadomość!
oby było to jak najszybciej!!!
chociaz ciagle jestem za przedluzeniem autobusu 77 do konca grunwaldzkiej - zrobic mala petle gdzies za domem soltysa ;-) i bylo by pieknie!!!
albo nie likwidowac T1 jak juz bedzie jezdił tramwaj a puscic go do nas i konczyc wlasnie za domem soltysa ;-)
MARIA48

2013-02-03

Co znaczy Hanno ,,wszyscy chóralnie narzekali". Proszę nie wypowiadać się za WSZYSTKICH. Narzekali ludzie których zachowania doprawdy nie rozumiem. To ci którzy wolą przepłacać 40 groszy kupując bilet u kierowcy autobusu zamiast w normalnej nominalnej cenie kupić go w pobliskim sklepie.
maria48

2013-02-03

Pieszo ? Od kiedy drogi Marianie jesteś mieszkańcem gminy ? Linia 116 łączyła Gołuski i Plewiska z Poznaniem od ,,zawsze". Zmieniała się jedynie trasa. Kiedyś z Górczynem przez Wołczyńską teraz przez Grunwaldzką. Więc nie stękaj że lubimy narzekać. Pamięć mam dobrą. Nie w tym jednak rzecz. Parafrazując klasyka powiem tak KOSZTA GŁUPCZE KOSZTA !!
marian

2013-02-02

dotychczasowe wpisy utwierdzają mnie, w przekonaniu, że uwielbiamy narzekać. Jak czegoś nie ma to źle. Jak juz jest to jeszcze gorzej.
Proponuję chodzić pieszo do Poznania. To nic nie kosztuje. Tak było jeszcze nie tak dawno. Nie wszyscy o tym pamiętają.
hania4444

2013-02-02

nie rozumiem- kilka miesięcy temu wszyscy chóralnie narzekali na brak biletowego połączenia z poznaniem, a gdy takowe się pojawia, to głosy nie zmieniają się i zaczyna się dalsze narzekanie...
maria48

2013-02-02

Długo oczekiwanego ???? przez kogo ???? KAŻDY KTO UMIE LICZYĆ DOBRZE WIDZI CO NAS CZEKA = drożyzna i dyktat Poznania w kwestii cen biletów
D

2013-02-01

z jednej strony dobrze, z drugiej wydaje mi się, że będzie drożej.... A wiadomo czy po otwarciu "nowej" Grunwaldzkiej autobus 77 będzie dojeżdżał do przejazdu?
pozdr
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.