Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Wczoraj ruszyła Poznańska Kolej Metropolitalna

Poznańska Kolej Metropolitalna (PKM) to jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Pierwsze cztery linie połączą Grodzisk Wielkopolski, Jarocin, Nowy Tomyśl i Wągrowiec z Poznaniem. Docelowo w stolicy Wielkopolski pociągi PKM będą zatrzymywać się na 13 stacjach i przystankach. Odetchną miejskie i gminne ulice. Kursy w godzinach szczytu będą odbywać się nawet co 30 minut, ułatwiając drogę do szkoły, pracy lub w innych celach. 
 
To pierwsze wspólne tak duże przedsięwzięcie samorządów. Zasięg Poznańskiej Kolei Metropolitalnej będzie coraz większy, aby usprawniać ruch nie tylko w samej aglomeracji. Do 2021 roku aktywowane będą połączenia z Gniezna, Kościana, Rogoźna, Wronek i Wrześni.
Czas przejazdu ze stacji Poznań Junikowo (Plewiska) do dworca Poznań Główny wynosi 8 minut.

Komentarze

elektryk

2018-06-13

Od trzech tygodni panują ciemności na ul.Szałwiowej i Kminkowej. ENEA zwala winę na firmę budującą sieć światłowodową, która pouszkadzała kable. Co na to urząd gminy?
ja

2018-06-12

a gdzie mogę zaparkowac auto żeby przesiąść sie na kolej?
po

2018-06-12

Ostatni autobus 716 z Junikowa odjeżdża o 22.32
po

2018-06-12

Między 22.53 a 5.46 z Poznania do Junikowa nie odjeżdża żaden pociąg!
Mieszkaniec

2018-06-11

Tiaaa, a na przejazdach kolejowych będzie się stało teraz godzinę zamiast 40 min .... Kolej kasuje za bilety a my tracimy czas i pieniądze stojąc w korkach ... Niedługo z Plewisk to nie da się wyjechać, z każdej strony roboty drogowe, wahadła lub przejazdy kolejowe, to jakaś porażka.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.