Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Poznański Rower Miejski uruchamia dwie stacje na Junikowie

Poznański Rower Miejski cieszy się sporą popularnością. Sieć wypożyczalni co roku się rozrasta. Ubiegłoroczny sezon był rekordowy - rowery wypożyczano ponad milion razy, a liczba użytkowników PRM zbliżyła się do 100 tysięcy. W tym roku poznańska sieć wypożyczalni rozrośnie się o 22 nowe stacje i 220 rowerów. Dwie z nic powstaną na Junikowie, w tym jedna przy pętli tramwajowej. Łącznie do dyspozycji użytkowników będzie już 111 stacji i prawie 1200 rowerów.

Komentarze

rowerzysta

2018-02-15

a może wzorem lidla przy dąbrowskiego i u nas by może postawili taką sponsorowaną stację?
szanowni

2018-02-08

szanowni sąsiedzi,
chciałbym zwrócić waszą uwagę na jedną kwestię. Plewiska to wieś, a nie dzielnica Poznania, dlatego mówimy i piszemy:

"w Plewiskach" a nie "na Plewiskach".

Gdyby Plewiska były dzielnicą Poznania, wtedy "na" byłoby ok.

Nie mówię tego by kogoś urazić, ale chciałbym tym postem zwrócić waszą uwagę. Jako mieszkańcy Plewisk, powinniśmy o tym wiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr

2018-02-08

Zgadzam się z pozostałymi komentarzami że stacja powinna przynajmniej jedną powstać na Plewiskach by dojeżdżać rowerem na tramwaj na Junikowo, ale właśnie dlatego dobrze że powstanie na Junikowie, bo jeśliby powstała na Plewiskach to wtedy na Junikowie będzie można zostawić rower. Wysiadając zaś z tramwaju na Junikowie będzie można wypożyczyć rower by na Plewiska dojechać. Stacja przy dworcu Poznań Junikowo ma powstać przy okazji budowy tunelu pod torami i parkingu Park&Ride. Może wójt powinien nawiązać rozmowy z miastem Poznań proponując by gmina sfinansowała i utrzymała stacje roweru miejskiego na terenie Plewisk.
mieszkaniec

2018-02-07

to fakt przy pkp tez by była nawet chyba lepsza dla nas niż ta na pęlli junikowo, a co do plewisk to myślę że jakby postawili przy biedronce na grunwaldzkiej było by optymalnie
A

2018-02-07

sporym powodzeniem to by się cieszyła stacja na zielarskim. Można by z niej łatwo i szybko podjechać na pętle
D

2018-02-07

taka stacja powinna powstać również przy peronie PKP. Skoro nie da rady "dociągnąć" tam autobusu MPK(ZTM), to gwarantuję, że cieszyłaby się sporym powodzeniem.
mieszkaniec

2018-02-07

jak widzę ile rowerów staje na pętli to serce rośnie (nawet teraz) ale dla nas mieszkańców Plewisk szkoda że taka stacja nie powstała u nas. To by zdecydowanie poprawiło nasze połączenie z Poznaniem.
Wiem wiem, że rower miejski jest Poznański ale ...
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.