Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Powiat funduje bezpłatne szczepienia dla dzieci

Do końca roku trwa program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci z Powiatu Poznańskiego. To szansa, aby ochronić najmłodszych przed bakteriami wywołującymi m.in. sepsę i zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych. Warto zrobić to szczególnie jesienią w czasie wzmożonych infekcji wirusowych. Na szczepienie mogą zgłaszać się rodzice maluchów w wieku od 24. miesiąca do 5. roku życia zameldowanych na terenie Powiatu Poznańskiego.
W Polsce szczepienia przeciwko pneumokokom są zalecane przez ekspertów, ale z powodów budżetowych nie refundowane przez państwo, co oznacza, że rodzice – chcąc zabezpieczyć maluchy – sami muszą ponieść koszt szczepionki. Nie jest to tania inwestycja. Jedna dawka to koszt ok. 250-300 zł. Maluchy szczepione są szczepionką 13 walentną – stanowiącą w tej chwili najszerszą z dostępnych ochronę przed bakteriami pneumokokowymi.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje szczepienia, za najlepszą strategię zapobiegania groźnym zakażeniom, a choroby pneumokokowe za priorytet wśród chorób, którym można zapobiegać szczepiąc.
Lista placówek szczepiących dostępna jest na stronie http://www.edictum.pl/l.

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.