Info
Czy oddasz swój głos w jesiennych wyborach władz samorządowych w Gminie Komorniki?
  • fot: faustyna.nl
    fot: faustyna.nl

Parafia p.w. św. Faustyny w Plewiskach

Święta siostra Faustyna a właściwie Helena Kowalska (tak brzmiało jej imię i nazwisko) urodziła się 25 sierpnia 1905 roku we wsi Głogowiec.

Od siódmego roku życia odczuwała wezwanie do służby Bożej.


1 sierpnia 1925 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie.

30 kwietnia 1926 uczestniczyła w obłóczynach. Przyjęła czarno-biały habit oraz imię Maria Faustyna. Była mistyczką, stygmatyczką i wizjonerką.


Siostra Faustyna prowadziła szczegółowy zapis swoich przeżyć w „Dzienniczku” Opisywała w nim cierpienia i przeciwności, stany mistyczne jakich doznawała, przede wszystkim liczne wizje i objawienia. Kilkakrotnie miał jej się objawiać Jezus Chrystus.


Głoszenie kultu Miłosierdzia Bożego stało się z czasem dla Marii Faustyny główną treścią jej życia
Przez ostatnie dwa lata (z przerwami) życia chorowała na gruźlicę  płuc i przewodu  pokarmowego
Siostra Faustyna zmarła 5 października 1938 roku w klasztorze w Krakowie-Łagiewnikach mając zaledwie 33 lata.


Beatyfikowana przez Jana Pawła II dn.18 kwietnia 1993 roku i kanonizowana 30 kwietnia  2000  roku. Uroczystości odbyły się w Krakowie i w Rzymie. Wtedy też zostało ustanowione święto Miłosierdzia Bożego.


Święta Faustyna należy do grona najbardziej znanych i lubianych świętych oraz największych mistyków w historii Kościoła.


W Polsce są 54 kościoły pod wezwaniem Świętej Faustyny. Faustyna jest też patronką 24 kościołów na całym świecie. Między innymi: na Filipinach, na Madagaskarze, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Kenii, w Zambii czy w USA i w Kanadzie, oczywiście również w kilkunastu krajach Europy.


 

Komentarze

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.