Czy w Plewiskach powinien powstać targ owocowo-warzywny?

Opóźnienia na budowie drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław

Nowa S5 podniesie komfort jazdy podróżującym na południe Polski czy Europy. Zaledwie 1,5 godz. zajmie nam podróż do Wrocławia i autostrady A4. Opóźnienia dotyczą między innymi odcinka z Głuchowa do Wronczyna. Nowa droga będzie de facto przedłużeniem zachodniej obwodnicy Poznania.

Choć zgodnie z umową podpisaną w 2015 roku wykonawca prac powinien ukończyć około 16-kilometrowy odcinek trasy S5 z Poznania (Głuchowa) do Wronczyna w październiku tego roku, to od miesięcy wiadomo, że to się nie uda. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała nowy termin ukończenia prac.

- Zgodnie ze złożonym wnioskiem powodem przedłużenia terminu są ujawnienie podczas robót budowlanych nowych stanowisk archeologicznych, które wymagały przeprowadzenia stosownych badań wykopaliskowych oraz konieczność wielokrotnego usuwania zniszczeń spowodowanych  nawałnicami, które występowały w okresie letnim - tłumaczy Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu. - Nowy termin ukończenia kontraktu to połowa maja 2018 roku - dodaje.

Przypomnijmy, że pod koniec września okazało się, że inwestycja będzie nie tylko opóźniona, ale też droższa. GDDKiA musi bowiem zapłacić prawie 400 tysięcy złotych za utylizację nielegalnego składowiska odpadów, które znaleziono na budowie trasy. Tym samym rosną koszty całej inwestycji - będzie kosztować blisko 530 mln złotych.

 
źródło:epoznan.pl

Komentarze

Anton

2017-10-05

Powodem nie są żadne nawałnice tylko nieprawdopodobna ślamazarność wykonawcy. Na "naszej" Grunwaldzkiej dzieje się dużo więcej niż na S5
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.